Z kalendarium RPO

Laureaci konkursu Upoluj Smerfa z nagrodami

Wręczenie nagród było finalnym akcentem konkursu fotograficznego „Upoluj Smerfa”. Nazwiska laureatów poznaliśmy już wcześniej, 6 grudnia, podczas przekazania do eksploatacji pierwszego LINKA. Nagrodę główną ufundowaną przez PESA SA (tablet) zdobyła Zofia Szybowska za piękne ujęcie Smerfa w wieczornej scenerii szczecińskiego dworca.

Nagrodą specjalną Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (tablet) wyróżniono zdjęcie Roberta Nowickiego, który „złapałâ€ Smerfa na trasie do Wałcza, linii zmodernizowanej dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Nagroda Przewozów Regionalnych przypadła natomiast Piotrowi Chamczykowi za urokliwe zdjęcie Smerfa w kolorach jesieni.

Do grona laureatów dołączyli także autorzy wyróżnionych przez Urząd Marszałkowski zdjęć: Zbigniew Węgierski, Robert Nowicki (autor kolejnych dwóch zdjęć), Magdalena Handor i Łukasz Niedziółka.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 10 grudnia w szczecińskiej siedzibie Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych, a w spotkaniu z laureatami uczestniczył członek Zarządu Województwa Jan Krawczuk.

Gratulując profesjonalizmu autorom nagrodzonych fotografii, marszałek Krawczuk podkreślił, że nie można postrzegać PKP tylko przez pryzmat rozkładu jazdy, ale trzeba też widzieć skalę inwestycji. - Dzięki tym inwestycjom, mam nadzieję, będziemy mogli wrócić do czasów, gdy zegarki regulowano według pociągów kolei wiedeńskiej – mówił. Doceniając nowoczesny tabor, Jan Krawczuk zauważył też, że na liniach województwa zachodniopomorskiego jest także miejsce dla nostalgicznych wąskotorówek, gdyż nie sposób przecenić ich potencjalnego znaczenia dla miejscowości turystycznych.

Warto jeszcze dodać, że laureat Nagrody Marszałka wykazał się wręcz akrobatycznymi zdolnościami, gdyż niektóre ujęcia Smerfa były możliwe tylko z dużych wysokości, na przykład po nagrodzone zdjęcie jego autor wdrapał się aż na drzewo!

Współorganizatorami fotokonkursu „Upoluj Smerfa” byli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorski Zakład Przewozów Regionalnych w Szczecinie i spółka PESA. Konkurs współfinansował Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Zwycięzców wyłoniono w plebiscytowym głosowaniu SMS-owym, które prowadziło Radio Szczecin na antenie i na portalu informacyjnym rozgłośni.

Galeria

Powiązane projekty

WYKONANIE I DOSTAWA 10 SZTUK AUTOBUSÓW SZYNOWYCH O NAPĘDZIE SPALINOWYM WRAZ Z MOŻLIWOŚCIĄ UDZIELENIA ZAMÓWIEŃ UZUPEŁNIAJĄCYCH, STANOWIĄCYCH NIE WIĘCEJ NIŻ 20 % WARTOŚCI ZAMÓWIENIA PODSTAWOWEGO

Województwo Zachodniopomorskie