Z kalendarium RPO

Mielno, Sławno, Sławoborze i Połczyn-Zdrój już mają umowy na pieniądze z RPO WZ

Od Koszalina i umowy z gminą Mielno marszałek Władysław Husejko rozpoczął wczoraj regionalną rundę podpisywania umów o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. O godz. 13 marszałek już gościł w gminie Sławoborze (kolejne dwie umowy), a późnym popołudniem o 16. marszałek podpisywał umowę w Połczynie-Zdroju.
 
- Staram się docierać jak najbliżej gmin z naszego województwa, które otrzymają dofinansowanie do realizowanych inwestycji i podpisywać umowy na miejscu. Mam nadzieję, że w ten sposób zmobilizuję je do jeszcze szybszego i efektywniejszego działania – tłumaczył swoją obecność w Koszalinie marszałek Husejko. – Usprawniając naszą pracę, podpisaliśmy już umowy na 320 milionów złotych z zaplanowanych na ten rok 365 milionów złotych. To bardzo dobry wynik. Jeszcze niedawno byliśmy na końcu listy województw pod względem realizacji Regionalnych Programów Operacyjnych, a teraz jesteśmy w jej czołówce – podkreślił marszałek.
 
W środę, 14 października, marszałek województwa zachodniopomorskiego Władysław Husejko podpisał kolejne cztery umowy o dofinansowanie inwestycji w ramach Poddziałania 2.1.2 Lokalna infrastruktura drogowa oraz Poddziałania 5.1.1 Infrastruktura turystyki RPO WZ.
 
Podpisywanie umów odbywało się w następujących miejscowościach:

Koszalin – godz. 12.00

·         „Budowa placu rekreacyjnego pomiędzy ulicą Żeromskiego a ul. Kochanowskiego w Mielnie”

Wydział Zamiejscowy Urzędu Marszałkowskiego w Koszalinie.

Gminę Mielno reprezentował wójt Zbigniew Choiński.

Sławoborze – godz. 13.00

  • Przebudowa drogi gminnej Krzesimowo - Stare Ślepce, gmina Sławoborze
  • Przebudowa nawierzchni i kanalizacji deszczowej w ulicy Leśnej w Sławoborzu
Urząd Gminy w Sławoborzu.

Gminę Sławoborze reprezentowali wójt Waldemar Jeznach oraz skarbnik gminy Maria Wróbel.

Połczyn-Zdrój – godz. 16.00

  • Przebudowa ulic 5 Marca, Targowej i Kościuszki w zabytkowym centrum Połczyna-Zdroju w celu zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej gminy uzdrowiskowej
Urząd Miasta i Gminy w Połczynie-Zdroju.

Połczyn-Zdrój reprezentowali burmistrz Barbara Nowak oraz zastępca burmistrza Danuta Kozik.

Podczas uroczystości w siedzibie Wydziału Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego w Koszalinie, oprócz wójta Mielna Zbigniewa Choińskiego, obecny był także burmistrz Sławna Krzysztof Frankenstein, który z rąk marszałka województwa odebrał wcześniej podpisaną umowę na dofinansowanie projektu w ramach Poddziałania 2.1.2 Lokalna infrastruktura drogowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 2013.

Przedmiotem nwestycji w Mielnie, na której realizację podpisano umowę, jest budowa placu rekreacyjnego, który zostanie zlokalizowany pośrodku osiedla domków jednorodzinnych - pomiędzy ulicą Żeromskiego a Kochanowskiego. W miejscu tym zakwaterowanie znajduje znacząca część turystów przebywających w Mielnie, dlatego tak ważne jest zapewnienie im odpowiedniej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.
 
Przewidywana data rozpoczęcia inwestycji to koniec lutego 2010 roku, zakończenie planowane jest na koniec grudnia 2012 roku.  
 
Natomiast w Sławnie w ramach realizowanego projektu „Przyjazne miasto w regionie zachodniopomorskim – poprawa infrastruktury Gminy Miasto Sławno poprzez przebudowę ulic na Osiedlu Dzieci Wrzesińskich” przebudowane zostaną trzy ulice: Filtrowa, Prusa i Krasickiego wraz z infrastrukturą techniczną. Całkowita wartość projektu to 4 396 215 zł, z czego dofinansowanie w ramach RPO WZ wyniesie 1 217 378 zł.

Galeria

Powiązane projekty

Przebudowa nawierzchni i kanalizacji deszczowej w ulicy Leśnej w Sławoborzu

Gmina Sławoborze

Budowa placu rekreacyjnego pomiędzy ulicą Żeromskiego a ul. Kochanowskiego w Mielnie

Gmina Mielno

Przebudowa drogi gminnej Krzesimowo - Stare Ślepce, gmina Sławoborze

Gmina Sławoborze

Przyjazne miasto w regionie zachodniopom. – poprawa infrastr. Gminy Miasto Sławno poprzez przebudowe ulic na Os.

Dzieci Wrzesinskich (ul. Kossaka, ul. Staszica wraz ze skrzyzowaniem z ul. Polanowska)

Gmina Miasto Sławno

Przebudowa ulic 5 Marca, Targowej i Kościuszki w zabytkowym centrum Połczyna-Zdroju w celu zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej gminy uzdrowiskowej

Gmina Połczyn - Zdrój