Z kalendarium RPO

Osina i Żabowo będą miały nowoczesne przystanki kolejowe

- To że dokumenty podpisujemy na stacji w Osinie, wszystkim unaocznia fakt, jak pilnie potrzebna jest przebudowa tego przystanku kolejowego. Tak samo jak w sąsiednim Żabowie – podkreślał marszałek Olgierd Geblewicz podpisując aneks rozszerzający zakres projektu modernizacji regionalnej linii kolejowej 402.

18 października, na peronie w Osinie marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz wraz z wicemarszałkiem Andrzejem Jakubowskim podpisali dokument w tej sprawie. Ze strony Oddziału Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK S.A. w Szczecinie podpisy złożyli dyrektor Józef Matuszczak i zastępca dyrektora Andrzej Piechocki.

Aneks rozszerzający zakres robót w ramach projektu „Modernizacja regionalnej linii kolejowej 402 Goleniów – Kołobrzeg wraz z budową łącznicy do portu lotniczego Szczecin/Goleniów” zakłada wybudowanie nowoczesnych peronów wyposażonych w oświetlenie, zabudowę wiat przystankowych oraz realizację elementów małej infrastruktury na stacjach w Osinie i Żabowie.

- W województwie stawiamy na nowoczesny tabor, jesteśmy konsekwentni w tym działaniu i myślę, że za 4 lata jedynie nowoczesne pociągi będą jeździły po zachodniopomorskich torach – mówił otwierając spotkanie marszałek Olgierd Geblewicz. Ale jak zaznaczył, że nie tylko tabor i infrastruktura torowa wymagają starań. Równie ważna jest jakość przestrzeni dla podróżnych.

- Podpisujemy dziś aneks w nietypowych, wręcz polowych warunkach. Po to, aby zobaczyć, jak ta rzeczywistość pasażerskiej infrastruktury wygląda. Utwierdziło to nas w przekonaniu, że podjęliśmy słuszną decyzję aneksując projekt – stwierdził marszałek.

- Te perony w sierpniu będą wyglądały zupełnie inaczej! – potwierdził słowa marszałka dyrektor szczecińskiego oddziału PLK Józef Matuszczak, dodając, że w ramach oszczędności udało się w ramach tego projektu poprowadzić jeszcze jedną ważną inwestycję – linię światłowodową.

Zaplanowana przebudowa przystanków kolejowych w Osinie i Żabowie to inwestycja bardzo oczekiwana przez lokalną społeczność. W jej imieniu słowa podziękowania złożyli wójt gminy Osina Krzysztof Szwedo i sołtys Żabowa Małgorzata Stańczyk.

Nie możemy już doczekać się sierpnia! – oznajmił wójt Szwedo. - Warto było walczyć o nasz przystanek – sołtys Małgorzata Stańczyk nie ukrywała satysfakcji.

Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. przewodniczący Rady Gminy Osina Arkadiusz Witkowski, sołtys Osiny Marek Pakulski, starosta goleniowski Tomasz Stanisławski oraz przedstawiciel burmistrza Nowogardu.

W wyniku realizacji projektu mieszkańcy Osiny i Żabowa otrzymają nowoczesne perony wyposażone w oświetlenie, zabudowę wiat przystankowych oraz elementy małej infrastruktury. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu 2014 r. i kosztować ok. 1 mln zł. Możliwość finansowania to efekt oszczędności powstałych w wyniku finalnego rozliczenia podstawowego zakresu robót przewidzianych w projekcie, który jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Galeria

Powiązane projekty

Modernizacja regionalnej linii kolejowej 402 Goleniów-Kołobrzeg wraz z budową łącznicy do portu lotniczego Szczecin/Goleniów

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.