Z kalendarium RPO

Otwarcie pawilonu położniczo-ginekologicznego w szpitalu w Zdrojach

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Władysław Husejko z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Olgierdem Geblewiczem i Członkami Zarządu Województwa, Markiem Hokiem, Przemysławem Włoskiem oraz Wojciechem Drożdżem uczestniczyli dziś (środa 17 listopada) w otwarciu nowego pawilonu położniczo-ginekologiczny w szpitalu w Zdrojach.
 
Do nowego pawilonu /2B/ przeniesiona zostanie działalność oddziałów ginekologii, położnictwa, noworodków z poradniami oraz pracowni diagnostycznych – RTG, USG, mammografii oraz tomografii komputerowej. W obiekcie zlokalizowano również blok operacyjny z 4 salami operacyjnymi. Dla kobiet planujących poród w szpitalu „Zdroje” w Oddziale Położnictwa dostępne będą pokoje jedno i dwułóżkowe w systemie rooming-in, każdy z własnym węzłem sanitarnym, wyposażone w ciągi mycia i pielęgnacji noworodków.
 
- Dziękuje Zarządowi za takie odważne decyzje, które na lata będą służyć naszemu regionowi. Widać jak szybko zmieniają się warunki, na jakich leczymy pacjentów. Niełatwo podejmuje się decyzje dotyczące łączenia szpitali, to wymaga gospodarnego myślenia – mówiła dyrektor szpitala Danuta Śliwa. – Dziękuje marszałkowi Władysławowi Husejce za osobiste zaangażowanie w realizację inwestycji w ramach RPO WZ. Marszałek często się z nami spotykał, pytał o problemy i pomagał w ich rozwiązywaniu. – Dziękuje  marszałkowi Markowi Hokowi, który patrząc z perspektywy, łatwiej zobaczył atuty szpitala i pomyślał o jego rozwoju. Marek Hok czuję ideę stworzenia Centrum Leczenia Kobiety i Dziecka. Jesteśmy przygotowani aby ta inwestycja zakończyła się w 2014 roku, ponieważ jest potrzebna miastu i całemu regionowi – dodała dyrektor.

Nowością na skalę województwa jest tzw. koło do porodu. To unikalny, nowoczesny model łóżka porodowego umożliwiający przyjmowanie podczas porodu pozycji wertykalnej oraz innych, w których pacjentka czuje się najbardziej komfortowo. W naszym regionie żaden ośrodek nie daje pacjentkom możliwości wyboru takiej opcji odbycia porodu. /Szczegółowe informacje nt. koła mogą Państwo uzyskać na stronie WWW:    http://www.sorimex.pl/index.php?strona=36&jezyk=1&back=1

Wartość Projektu realizowanego od października 2009 roku pod nazwą „Kompleksowa poprawa dostępności i jakości usług medycznych dla matki i dziecka – zmiana funkcji pawilonu 2B SPSZOZ „Zdroje” w Szczecinie” to niemal 40 mln zł.  Blisko 21,4 mln zł pochodzą z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, a niespełna 10 mln stanowią środki przekazane z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Pozostałą część kosztów placówka pokryła ze środków własnych.
 
W wyniku realizacji projektu w „Zdrojach” powstanie profesjonalny ośrodek opieki nad kobietą i dzieckiem, podniesiona zostanie jakość świadczonych usług, zwiększy się także dostęp do wysokospecjalistycznych świadczeń.

Galeria

Powiązane projekty

Kompleksowa poprawa dostępności i jakości usług medycznych dla matki i dziecka – zmiana funkcji Pawilonu 2B - Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zdroje w Szczecinie

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zdroje