Z kalendarium RPO

Program Regionalny w Baja Poland 2012

W_dniach od 6 do 9 września 2012 roku na terenach Szczecina, poligonu Drawska Pomorskiego oraz gminy Dobra Szczecińska odbyło się najważniejsze wydarzenie w sportach samochodowych w tym roku w Polsce, czyli Puchar Świata FIA w Rajdach Terenowych – Baja Poland 2012. Swój udział w wydarzeniu miał też Program Regionalny.

Na starcie rajdu pojawili się zawodnicy walczący o puchar, m.in. Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Michał Wiśniewski, Piotr Zelt oraz Jean-Louis Schlesser i Khalif Al-Mutaiwei, a także wielu innych utalentowanych zawodników. W BAJA POLAND 2012 udział wzięła cała polska czołówka w tym także nasza żeńska załoga w składzie Klaudia Podkalicka i Joanna Madej.

Impreza rozpoczęła się w piątek 7 września 2012 roku startem honorowym na Placu Żołnierza w Szczecinie. Tego samego dnia, na terenie Strzelnicy Wojskowej oraz poligonu obok osiedla Zawadzkiego rozegrany został 12,7-kilometrowy prolog. W sobotę zmagania przeniosły się na poligon drawski, gdzie na zawodników czekały dwa odcinki o długości 93,3 km i aż 240,10 km. W niedzielę rajd powrócił w okolice Dobrej Szczecińskiej. Tu walka toczyła się na dwóch odcinkach o długości 79 km.

Dla wszystkich kibiców wyznaczone zostały miejsca widokowe, pozwalające na długie obserwowanie przejazdu poszczególnych załóg. Przy okazji rajdu, pod patronatem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, zorganizowany został konkurs fotograficzny PHOTODAY, do którego stanęło ponad 200 fotografów.

Przed samym startem Rajdu Baja Poland 2012 największe polskie gwiazdy rajdu mogły spróbować swoich sił w prowadzeniu autobusu komunikacji miejskiej oraz tramwaju, których zakup i remont zostały sfinansowane dzięki RPO WZ. Za kierownicą autobusu zasiedli m.in. Adam Małysz i Krzysztof Hołowczyc, tramwajem pojechał Michał Wiśniewski. Klaudia Podkalicka i jej pilot Joanna Madej pozostały wierne swoim czterem kółkom. Gwiazdy były pod wrażaniem możliwości szczecińskiego Solarisa. Okazało się, że RPO nie tylko zmienia obraz naszego regionu, ale także spełnia marzenia, gdyż poprowadzenie tramwaju okazało się spełnieniem jednego z największych marzeń Michała Wiśniewskiego.

Tramwaj prowadzony przez wokalistę zespołu Ich Troje to część projektu realizowanego dzięki wsparciu RPO WZ pn. „Modernizacja taboru tramwajowego” przez Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o.

Były skoczek narciarski oraz najlepszy polski kierowca rajdowy mogli poprowadzić autobus dzięki realizacji projektu pn. "Zakup taboru autobusowego na potrzeby SPA „Klonowica” sp. z o.o. w Szczecinie" (Beneficjent: Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Klonowica" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością).

Galeria

Powiązane projekty

Zakup taboru autobusowego na potrzeby SPA Klonowica sp. z o.o. w Szczecinie

Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe Klonowica Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Modernizacja taboru tramwajowego

Tramwaje Szczecińskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością