Z kalendarium RPO

Rośnie Centrum Dialogu Przełomy

Do końca stycznia 2013 r. będą rosły ściany pawilonu wystawienniczego Centrum Dialogu Przełomy, pojawi się też strop i stropodach – mówi Tomasz Sobina, kierownik robót.

Budynek, który powstaje w samym centrum Szczecina, na pl. Solidarności, budzi coraz większe zainteresowanie przechodniów, zwłaszcza odkąd nad ogrodzeniem placu budowy można zobaczyć część konstrukcji. W tej chwili przy wznoszeniu ścian pracują dwie ekipy (łącznie około 40 osób), wspomagane przez dwa żurawie. Dzięki temu nie spada tempo prac.

Jeśli nie będzie srogiej zimy, która wymusiłaby na jakiś czas przerwanie robót, na przełomie stycznia i lutego zakończy się montowanie żelbetowych elementów konstrukcji. Zaczną się prace wykończeniowe, a także zagospodarowywanie terenu wokół pawilonu. Postęp prac można śledzić na bieżąco dzięki kamerze umieszczonej na budynku „Kuriera Szczecińskiego” (obraz na stronie: www.przelomy.muzeum.szczecin.pl).

Zgodnie z harmonogramem budynek, wraz z Nowoczesną multimedialną ekspozycją Centrum Dialogu Przełomy, ma zostać otwarty w maju 2014 r.

Galeria

Powiązane projekty

Budowa pawilonu wystawowego służącego celom Centrum Dialogu Przełomy

Muzeum Narodowe w Szczecinie