Z kalendarium RPO

RPO na Promenadzie Gwiazd w Miedzyzdrojach

W dniach 4-8 lipca 2012 roku, na promenadzie w Międzyzdrojach, odbyła się 17 edycja Festiwalu Gwiazd, w której uczestniczyli pracownicy Wydziału Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego.

Ponieważ reprezentacyjna cześć miasta, jaką jest promenada, uzyskała nowe oblicze dzięki środkom RPO WZ w postaci dofinansowania projektu „Wprowadzenie nowej formy turystycznego zagospodarowania Promenady Gwiazd” - festiwal był doskonałą okazją do zaprezentowania odwiedzającym efektów realizacji programu regionalnego. Na festiwalu nie mogło zabraknąć reprezentacji Województwa Zachodniopomorskiego, które miało swoje stoisko na promenadzie, w centrum wydarzeń organizowanych w ramach imprezy.

Osoby odwiedzające stoisko Województwa Zachodniopomorskiego mogły uzyskać wszelkie informacje na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego bezpośrednio od pracowników Wydziału Zarządzania RPO oraz dowiedzieć się o realizowanych w województwie projektach.

Duże zainteresowanie rodzin i dzieci wzbudziły atrakcje plenerowe, w tym spektakle dla dzieci, czytanie bajek przez artystów, happeningi itp. Atrakcje organizowane były na małej scenie usytuowanej na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd.

Dodatkowymi punktami programu dla dzieci były występy animatora prowadzącego konkursy i zabawy, które były tematycznie związane z Unią Europejską i programem regionalnym.

Wydarzenia odbywające się pod hasłem „Z RPO na promenadzie” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. To atrakcyjne turystycznie miejsce oraz piękna pogoda przyciągnęły rzesze turystów z Polski i z Zagranicy, którzy tłumnie odwiedzali stoisko ale także brali czynny udział w grach i konkursach które równolegle odbywały się na scenie.

Galeria

Powiązane projekty

Wprowadzenie nowej formy turystycznego zagospodarowania Promenady Gwiazd w Miedzyzdrojach

Gmina Miedzyzdroje