Regionalne Centrum Sportu - zagospodarowanie terenów sportowych przy ulicy Śliwińskiego w Kołobrzegu

Nazwa beneficjenta: 
Gmina Miasto Kołobrzeg

Miejsce realizacji

Powiat kołobrzeski:

Kołobrzeg - miasto
Kategoria interwencji: 
79 Pozostała infrastruktura społeczna

Wybudowany stadion piłkarski jest najnowocześniejszym, wielofunkcyjnym obiektem o standardzie europejskim na całym Pomorzu Zachodnim. Wykonane w ramach projektu kryte trybuny, parkingi, szatnie, pomieszczenia dla dziennikarzy, monitoring imprez sportowych spełniają wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej do organizacji meczów międzynarodowych w różnych kategoriach wiekowych.
 
Dzięki tej inwestycji, reprezentacja Danii wybrała Kołobrzeg jako bazę pobytową podczas odbywających się w 2012 roku Mistrzostw Europy Euro 2012.
 
Na dwóch krytych trybunach stadion jest w stanie pomieścić ponad 3000 widzów. Dzięki realizacji inwestycji powstało również zaplecze techniczno-socjalne, boisko treningowe o nawierzchni naturalnej, parking ogólnodostępny, który jest w stanie pomieścić ok 250 aut i kilkanaście autobusów, a także skatepark i ścianka do wspinaczki skałkowej.
 
W skład stadionu piłkarskiego wchodzą:

  • trybuna "A" - podzielona na dwie strefy: widownie (w tym boksy zawierające pomieszczenia VIP-ów, gastronomii, pomieszczenia sędziów i ochrony oraz toalety) i zaplecze techniczno-socjalne (przeznaczone do użytkowania przez sportowców, sędziów, dziennikarzy oraz widzów korzystających z trybuny honorowej). Dodatkowo zaprojektowano kawiarnię klubową, która może funkcjonować jako ogólnie dostępna, poza godzinami rozgrywania meczy, a także jako sala konferencyjna i pomieszczenie dla dziennikarzy
  • trybuna "B" - składa się z widowni, pomieszczeń sanitarnych i technicznych zlokalizowanych w poziomie przyziemia
  • dwa zespoły kas
  • murawa piłkarska o wymiarach 68 x 105 m

 
Wybudowany stadion piłkarski zakończył całościowy projekt zagospodarowania terenów sportowych przy ul. Śliwińskiego w Kołobrzegu.
 
Na terenie kompleksu sportowo – rekreacyjnego znajduje się hala sportowa Milenium, basen kryty wraz ze zjeżdżalniami zewnętrznymi i wewnętrznymi, hotelik, tory łucznicze z zapleczem, lodowisko oraz EUROBOISKO.

Wartość ogółem: 
24 113 775.53
Wydatki kwalifikowalne: 
22 860 261.30
Dofinansowanie: 
9 144 104.51
w tym UE: 
7 772 488.83
Wkład własny: 
13 716 156.79
% dofinansowania: 
40.00
Oś: 
7. Rozwój infrastruktury społecznej i ochrony zdrowia
Działanie: 
7.2. Infrastruktura sportowa
Numer wniosku: 
RPZP.07.02.00-32-001/09
Nazwa beneficjenta: 
Gmina Miasto Kołobrzeg
Miejscowość: 
Kołobrzeg
Kod pocztowy: 
78-100