Z kalendarium RPO

Są kolejne preumowy na dofinansowanie projektów kluczowych w ramach RPO WZ 2007-2013

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Władysław Husejko podpisał kolejnych sześć preumów, które pozwolą na uruchomienie procesu realizacyjnego projektów z Indykatywnej Listy Projektów Indywidualnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013.

Beneficjentem trzech projektów jest Gmina Miasto Szczecin i są to: „Zagospodarowanie  kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego Arkonka”, „Promenada z widokiem na Odrę – przebudowa szczecińskich bulwarów (modernizacja bulwaru Gdyńskiego, Piastowskiego, Elbląskiego)” oraz „Budowa Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej”.

W imieniu Miasta Szczecin podpisy pod dokumentami złożył zastępca prezydenta Miasta Szczecina Beniamin Chochulski.

Kolejna preumowę dotyczącą projektu „Budowa pawilonu wystawowego służącego celom Centrum Dialogu Przełomy” parafował dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie Lech Karwowski, którego instytucja jest beneficjentem projektu.

Do realizacji projektu „Odbudowa i modernizacja przystani żeglarskiej w miejscowości Lubczyna, gmina Goleniów, w oparciu o plany projektu Zachodniopomorski Szlak Żeglarski” może już przystąpić Gmina Goleniów. Preumowę w jej imieniu podpisał zastępca burmistrza Krzysztof Zajko.
Także wójt Stepnicy Andrzej Wyganowski może rozpocząć wdrażanie projektu „Budowa infrastruktury rekreacyjnej i żeglarskiej w Stepnicy”. Jego podpis zakończył całą procedurę parafowania dokumentów w imieniu beneficjentów sześciu projektów.

Po podpisaniu umów odbyła się konferencja prasowa marszałka Władysława Husejki i jego gości, na temat projektów, które będą realizowane w stolicy województwa i w sąsiednich gminach.

Marszałek Husejko zabierając głos, stanowczo podkreślił, że cząstkowe rankingi wykorzystania funduszy unijnych i podsumowujące konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego są mylące, gdyż nie można porównywać efektów doraźnych. Szczególnie jest to mylące, gdyż działania w ramach RPO mają perspektywę wieloletnią, gdzie finalny wynik może być zasadniczo odmienny od tego w punkcie startu. 

Uroczystość podpisania preumów odbyła się w piątek, 24 lipca br., w sali Lustrzanej w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie przy ul. Korsarzy 34. Oprócz przedstawicieli gmin – beneficjentów wzięli w niej udział przewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Witold Jabłoński.

 

Galeria

Powiązane projekty

Odbudowa i modernizacja przystani żeglarskiej w Lubczynie – Gmina Goleniów

Gmina Goleniów

Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów (Modernizacja Bulwaru Gdyńskiego, Piastowskiego, Elbląskiego)

Gmina Miasto Szczecin

Budowa infrastruktury rekreacyjnej i żeglarskiej w Stepnicy

Gmina Stepnica

Budowa pawilonu wystawowego służącego celom Centrum Dialogu Przełomy

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Budowa Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej

Gmina Miasto Szczecin