Z kalendarium RPO

Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. podwyższa standardy

Nowy basen solankowy i ujęcie wody leczniczej „Gustaw” powstanie przy kołobrzeskim sanatorium „Perła Bałtyku”. Projekt otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. To kwota 1,2 miliona złotych. Uroczyste przekazanie umowy na realizację zadania połączone z konferencją prasową odbyło się dziś, w poniedziałek, 20 stycznia br., w Kołobrzegu. Uczestniczyła w nim członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska oraz prezes „Uzdrowiska Kołobrzeg S.A.” Mateusz Korkuć.

Projekt zakłada dobudowę basenu solankowego do sanatorium „Perła Bałtyku” w Kołobrzegu oraz wykonanie nowego ujęcia solanki „Gustaw właśnie na potrzeby przyszłego basenu. Zadanie zrealizowane zostanie w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

- Sam basen będzie miał wielkość120 metrów, natomiast powierzchnia użytkowa to 540 metrów. Pozostałe 400 metrów będzie stanowiło zaplecze tego basenu. Będą się tu odbywały – hydroterapia - zabiegi kąpieli solankowych, zabiegi  borowinowe. Cały pakiet zabiegów będzie się odbywał teraz przy Perle Bałtyku. Jest to pewnego rodzaju wymóg, ponieważ w „Perle Bałtyku” mamy oddział szpitalny. Dla gości szpitalnych wszystkie zabiegi powinny odbywać się na miejscu udzielania świadczeń. Przy okazji budowy basenu powstanie również bardzo dobrze wyposażona baza zabiegowa z pełnym zapleczem - powiedział prezes „Uzdrowiska Kołobrzeg S.A.” Mateusz Korkuć.

Inwestycja wykonana zostanie we wschodniej części parteru kołobrzeskiego sanatorium, które wchodzi w skład uzdrowiskowej spółki. Sanatorium, w ponad 220 pokojach, może pomieścić blisko pół tysiąca osób. Ten dwunastopiętrowy obiekt położony jest w parku nadmorskim przy samej plaży, a jego niewątpliwą atrakcją jest kawiarnia z tarasem widokowym, z którego można podziwiać Bałtyk aż po horyzont.

Prace budowlane rozpoczną się już niebawem, a ich zakończenie przewidziano na przełom listopada i grudnia 2014 roku.

Realizacja inwestycji ma w przyszłości wpłynąć na zwiększenie liczby turystów korzystających z obiektów infrastruktury uzdrowiskowej i podniesienia atrakcyjności Pomorza Zachodniego poprzez rozwój turystyki oraz kultury.

- To inwestycja oczekiwana od dawna, bowiem za taka należy uznać budowę basenu solankowego przy Sanatorium Uzdrowiskowym „Perła Bałtyku” - mówiła członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska. - W Uzdrowisku „Kołobrzeg S.A.” rozpoczął się nowy rok, rok 2014, Rok ważnych przedsięwzięć i inwestycji. Nie mniej jednak rok 2013 był dla placówki równie udany, bo to rok bardzo intensywnych prac. Prac nad programem rozwoju Uzdrowiska. Wiązało się to z przygotowaniem samego programu, ale też z dobrą diagnozą potrzeb spółki jak i z analizą sytuacji rynkowej w Kołobrzegu - dodała Anna Mieczkowska.

Projekt będzie realizowany w ramach Osi 5. „Turystyka, kultura i rewitalizacja”, Poddziałania 5.1.1. „Infrastruktura turystyki”, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Koszt zadania oszacowano na ponad 5,3 miliona złotych. Wsparcie ze środków RPO WZ na lata 2007-2013 wyniesie 1,2 miliona złotych.

Z kolei pod koniec 2013 roku umowę na dofinansowanie, w wysokości ponad 3,5 miliona złotych ze środków unijnych, inwestycji podpisało inne nadmorskie uzdrowisko - „Uzdrowisko Świnoujście S.A.”. Projekt obejmie modernizację sanatorium „Admirał I”. Dzięki niej powstanie zaś Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej.

Powiązane projekty

Dobudowa basenu solankowego oraz wykonanie ujęcia wody leczniczej GUSTAW na działce nr 5/2 przy Sanatorium Perła Bałtyku w Kołobrzegu

Uzdrowisko Kołobrzeg Spółka Akcyjna